Design, Opakowania

Tradycyjne, a zarazem nowoczesne – opakowania na mydła naturalne

Natural Yanniss to marka mydeł naturalnych, która łączy tradycję i rzemiosło. Ekologiczne wegańskie batony mydlane, a także produkty butelkowane produkowane są na bazie oliwy z oliwek i ekologicznie wytwarzane w Sierra del Segura (Hiszpania).

Odzwierciedlenie głównego składnika

Celem przy tworzeniu opakowania było przedstawienie głównego składnika mydeł, czyli oczywiście oliwy z oliwek, a także ukazanie wartości rzemiosła. Motywy botaniczne inspirowane są tapetami Williama Morrisa “Sztuka i rzemiosło”, a także wzorami stworzonymi dla czterech rodzin produktów. Asortyment produktów był bardzo szeroki, więc podzielono je na cztery różne grupy produktów: apteki, sklep ziołoleczniczy, linię premium i męską, zróżnicowane pod względem wzorów, ale zunifikowane pod marką i logo. Wzory powstały z ozdobnych elementów obecnych w logo, geometrycznych kształtach i “Y” z Yanniss. Kolor został użyty do scharakteryzowania różnych zapachów z każdej rodziny produktów.

Projekt w tym pudełku przypomina tradycyjne produkty, a jednocześnie jest nowoczesny i atrakcyjny dla współczesnego konsumenta.

Design: Iria Prol

Poprzedni postNastępny post