Design

Szampan na wielkie okazje

Celem tego projektu było skierowanie designu w stronę ludzi, którzy wolą bezalkoholowe alternatywy dla szampana oraz szukają bardziej luksusowej oprawy niż produkty dostępne już na rynku.

Clouds of North to idealny gość podczas dużych uroczystości, takich jak urodziny, Sylwester, czy wesele. Jest to ekskluzywne, wysokiej jakości, musujące, odbarwione wino o smaku malin. Jednak nie sam produkt odgrywa tutaj znaczącą rolę. To opakowanie ma prawdziwą wartość i zostaje na długo w pamięci.

Zamysłem twórców było stworzenie projektu opakowania z interaktywną funkcją, która daje konsumentom możliwość wielokrotnego otwarcia. Wyzwanie związane z tą koncepcją polegało na znalezieniu sposobu na to, by marka stała się bardziej popularna. To wyjątkowy produkt, którego celem jest znalezienie się na półkach luksusowych sklepów. Projekt został więc stworzony zgodnie z kluczowymi wartościami, które zostały wybrane samym początku: środowisko, zdrowie oraz nordycka natura i kultura. To pudełko prezentuje magiczny design zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Na zewnątrz posiada wzór górski z kolorami akwareli takimi jak niebieski, biały, szary i pomarańczowy. Wnętrze zaś ukazuje solidną, ciemnoniebieską barwę z elementami graficznymi – logotypem, krótką historią oraz częścią wzoru górskiego.

Piękne, ale i zgodne z naturą

Całe pudełko jest sortowane jako opakowanie papierowe – nie trzeba demontować poszczególnych części, o czym często zapominamy. Koncepcja opakowania, w której delikatna butelka spotyka się z wraz ze znakomitym wyglądem sprawia, że jest to ​​pudełko, które chcesz zachować, wręczyć jako prezent lub pokazać jako rozrywkową przerwę podczas kolacji. Co jest wyjątkowe? Interaktywna funkcja, która zapewnia konsumentom unikalne doświadczenie z rozpakowywaniem.

Design: Lisa Strömros, Jenny Almén, Linnéa Samuelsson

Poprzedni postNastępny post