Opakowania

Opakowanie na szczoteczkę – dla psa!

opakowanie na szczoteczkę

Czystość jamy ustnej, dla nas – ludzi, to chleb powszedni. Co jednak mają powiedzieć nasi domowi pupile? Dla nich higiena jest również bardzo istotną kwestią, ale to my musimy o nią zadbać. Zobacz, w jaki sposób wyczyścić zęby swojego psa oraz jakie opakowanie na szczoteczkę zostało zaprojektowane w tym celu.

Według statystyk, 80% psów na całym świecie wykazuje oznaki choroby przyzębia w wieku 3 lat, które jeśli nie zostaną wyleczone, mogą stworzyć szereg chorób ogólnoustrojowych obejmujących nerki, wątrobę, serce i płuca. Utrzymywanie prawidłowej higieny jamy ustnej u psa jest znacznie trudniejsze niż dla człowieka, ponieważ psy nie lubią tego doświadczenia i nie widzą wartości we właściwej pielęgnacji zębów.

 

Nazwa produktu adekwatna do działania

“Bristly” to rewolucyjna szczoteczka dla psów, która idealnie pasuje do anatomii zwierzęcia, aby zwykłe czyszczenie zębów stało się zabawą. Nazewnictwo produktu musiało być powiązane z najbardziej widoczną zaletą tego produktu, czyli gumową “szczeciną”. W ten sposób powstało pomysłowe słowo „Bristly”. Idealnie pasuje do produktu: zabawki z naturalnej gumy pokrytej bruzdami, które są głównymi narzędziami do szczotkowania zębów zwierząt.

opakowanie na szczoteczkę

Opakowanie na szczoteczkę łączące 4 cele

Myśląc o strategii wprowadzenia produktu na rynek brano pod uwagę 4 najważniejsze elementy: produkt, proces, humanizacja zwierząt oraz najbardziej bezpieczne i wygodne środowisko dla psa.

Opakowanie na szczoteczkę w centralnej części prezentuje najważniejszy proces, do którego używany jest produkt: zilustrowany pies szczęśliwie żuje szczoteczkę, przez co sam jest w stanie wyczyścić sobie zęby. Zwierzak jest w budzie, co podkreśla jego zadowolenie i wprowadza domową atmosferę oraz poczucie bezpieczeństwa i opieki.

Całe opakowanie na szczoteczkę to rozwiązanie, które pozwala zużywać mniej papieru i przedstawia funkcjonalne oraz emocjonalne zalety produktu.

opakowanie na szczoteczkę

Design: Backbone Branding

 

Poprzedni postNastępny post