Design, Opakowania

Opakowania na materiał organiczny

Znakomita, polska designerka Ula Krasny, zaprojektowała opakowanie na materiał organiczny.

Aby stworzyć piękne i ekskluzywne produkty o dodatkowej wartości ekologicznej, do opakowania zewnętrznego wykorzystano papier Materica Gesso i wykonano minimalistyczny design z tłoczeniem.

Somma to projekt stworzony w celu zaprezentowania przykładowego zastosowania opakowań SCOBY, utkanych w procesie biologicznym, który zamienia bioodpady w biomateriał. Materiał tworzy barierę dla wody i drobnoustrojów dla szamponu i jest w 100% wolny od plastiku i mikroplastiku.

SCOBY to materiał organiczny, który jest trwały i jadalny. To świetna bariera tlenowa. Materiał można uprawiać lokalnie w dowolnym miejscu na świecie, przy niewielkiej przestrzeni i lokalnych zasobach. Pod koniec użytkowania materiał można kompostować i wykorzystać do uprawy większej ilości żywności, która prędzej czy później ponownie stanie się odpadem, tworząc symbiotyczny proces kołowy.

Ta kreatywna innowacja – przeznaczona do przechowywania półsuchej żywności, kosmetyków, ubrań i innych – może faktycznie być naszą odpowiedzią na przyszłość opakowań bezodpadowych, które nie zanieczyszczą środowiska, a nawet regenerują glebę.

Poznaj pełne portfolio Uli Krasny na http://ulakrasny.com/

Poprzedni postNastępny post