Design, Opakowania

Opakowanie na czekoladę proteinową – wydanie sportowe

opakowanie

Moskiewskie studio Just Be Nice prezentuje nowy projekt, stworzony w ramach wieloletniej współpracy z Moloko Ingredients + Foods, ekspertem w dziedzinie przetwarzania mleka i produkcji wysokowartościowych produktów spożywczych. Owocem tego przedsięwzięcia stało się opakowanie na czekoladę inspirowane sportem.

Pod marką O12 firma opracowała nowy produkt – białkową czekoladę. Ten wysokobiałkowy produkt jest wytwarzany z najwyższej jakości ziaren kakaowca, ma jedwabisty, delikatny kremowy smak i nie zawiera cukru, konserwantów, sztucznych aromatów i kolorów. О12 wytworzył trzy smaki czekolady: mleczną, mleczną z orzechami laskowymi i mleczną z migdałami. To sprawiło że, projektanci wpadli na pomysł, by opakowanie każdego smaku, połączyć z dyscypliną sportową, a dokładnie triathlonem.

opakowanie

Opakowanie ukazujące, że sport jest dla każdego

W ten sposób sportowcy biorący udział triathlonie znaleźli miejsce na opakowaniach czekolady. Zadaniem projektu było przekazanie łatwego podejścia do sportu, ponieważ marka O12 promuje zdrową żywność dla osób prowadzących aktywny tryb życia, a nie dla żywienia sportowego. Sport jest dostępny dla wszystkich, nie tylko dla zawodowych sportowców. Każde opakowanie pokazuje więc „amatorskie” podejście do tematu, oparte na płynnych liniach, z atletami noszącymi proste, sportowe stroje i splotem łączącym sport z przyjemnością.

Każdy smak to inne opakowanie

Jasna paleta i kodowanie kolorów, które posiada każde opakowanie z czekoladą, są zgodne z dobrze znanymi skojarzeniami: fiolet oznacza czekoladę mleczną, pomarańcz – czekoladę mleczną z migdałami i zieleń – z orzechami laskowymi.

Showbox, w którym czekolada będzie demonstrowana na stoiskach supermarketów, łączy w sobie trzy smaki, podobnie jak w triatlonie, który łączy pływanie, jazdę na rowerze i bieganie. Opakowanie finalne pokazuje trzy postacie z każdego smaku czekolady, które spotykają się i przechodzą zwycięskie kroki na podium nagród.

opakowanie

Design: Just Be Nice studio

Poprzedni postNastępny post