Bez kategorii, Opakowania

Ekologiczne opakowania – szampon i odżywka

ekologiczne-opakowania

Ekologiczne opakowania to coraz częstsze zjawisko na rynku. Zobacz jak wykorzystać je przy produkcji kosmetyków do włosów!

Szampon i balsam do włosów New Age to produkty do pielęgnacji włosów o naturalnym składzie, które wyróżniają ekologiczne opakowania. Szampon i balsam do włosów mają wygodną formę do użycia. Jedna strona rozszerza się do dołu, przez co są wygodne w utrzymaniu podczas kąpieli i nie wysuwają się z rąk. Aby nie mylić szamponu i balsamu do włosów, szampon ma kwadratowy kształt u podstawy, a balsam jest zawsze okrągły. Różnią się również rozmiarem i kolorem. Naturalne składniki zawarte w kompozycji szamponu i balsamu do włosów są przedstawione na górnej etykiecie, która zamyka ekologiczne opakowania. Etykieta jest wykonana z papieru z recyklingu i drukowana w dwóch kolorach: sama kompozycja składników jednego konkretnego koloru, a logo i powiązane informacje są drukowane w kolorze czarnym. To sprawia, że ​​drukowanie jest tańsze. Ekologiczne opakowania są wykonane z makulatury. Jest to bardzo ekologiczny materiał. Po otwarciu produktu do włosów opakowanie zmienia się w ekologiczną mydelniczkę do szamponu i balsamu do włosów. Nazwa New Age oznacza, że ​​opakowania wzywają do nowej ery opakowań bez użycia plastiku, ery ekologicznych opakowań.

ekologiczne-opakowania

Ekologiczne opakowania w walce z plastikiem

Większość szamponów i odżywek do włosów jest pakowana w plastik, a ludzie wyrzucając je co miesiąc, bardzo zanieczyszczają środowisko. Ten zestaw uratuje świat przed ogromną ilością plastikowych opakowań, a naturalny skład samego produktu pomoże zmniejszyć zanieczyszczenie wody substancjami chemicznymi. Ekologiczne opakowania są wykonane z papieru z recyklingu i nadają się do recyklingu po użyciu, co jest całkowicie przyjazne dla środowiska. Nie trzeba wycinać drzew, aby je stworzyć.

Design: Jane Dorfman

Poprzedni postNastępny post